Lego Duplo. príležitosť pre najmenších staviteľov

Nesporným lídrom vo svete detských stavebníc je už desaťročia populárna dánska značka Lego. S jej hračkami sme sa hrali my a budú sa hrať pravdepodobne i deti našich detí. Zatiaľ čo v našich detských časoch bola k dispozícii jedna univerzálna stavebnica s typickými žltými dielikmi, dnes zachádza jedna z najsilnejších značiek obchodného sveta oveľa ďalej.

V portfóliu svojich produktov má niekoľko desiatok sérií stavebníc. Lego Duplo je len jednou z nich.

Lego Duplo: zoznámte sa

Už názov série napovedá, že pôjde o nejakým spôsobom duplovanú skladačku. Konkrétne má Lego Duplo v porovnaní s klasickým Legom dvojnásobne väčšie stavebné dieliky. A to z toho dôvodu, že je určené predškolákom, konkrétne deťom od 1,5 do 5 rokov. Väčšina stavebníc v tejto sekcii má odporúčané vekové rozmedzie 2-5 rokov. To je vek, kedy už deti sú schopné skladať najskôr jednoduchšie a postupne i zložitejšie výtvory z populárnych legových kociek. Avšak ich rúčky ešte nie sú natoľko silné a jemná motorika natoľko obratná ako u školákov. Preto im Lego vytvorilo špeciálne, tematicky i konštrukčne prispôsobené, stavebnice. Lego Duplo vzniklo, aby aj najmenší stavitelia zažili radosť z budovania.

Čo dáva Lego Duplo deťom?

Predškolské obdobie je obdobím rýchlych a náročných vývinových zmien. Dieťatko nielen prudko rastie, ale aj dramaticky napreduje v celkovom psychomotorickom vývine. Učí sa rozprávať, zdokonaľuje si jemnú i hrubú motoriku, rýchlo a ľahko si osvojuje poznatky, postupne sa osamostatňuje. Neuveriteľným tempom sa rozvíjajú všetky jeho kognitívne procesy. Dieťa však v tomto veku potrebuje veľmi veľa stimulácie. Doslova si samo vyžaduje pozornosť a nové podnety tým, že je zvedavé a iniciatívne v činnostiach. V tomto kontexte je stavebnica Lego stimulom psychomotorického rozvoja dieťaťa s obrovskými možnosťami. Základom je, že dieťa sa učí skladať z kociek. Cvičí si tak jemnú motoriku, priestorovú predstavivosť i kreativitu. Získava prehľad o istej kauzalite a základných zákonoch fyziky. Rýchlo zistí, že ak komín z kociek postaví krivo, spadne mu dole. Farebné Lego kocky sú tiež ideálnym prostriedkom pre hravé učenie farieb. A nakoniec, netreba zabúdať ani na tematické zameranie stavebníc. Deti sa v nich zoznamujú so svetom zvierat, dopravných prostriedkov, stavieb či spoločenských javov.

Naše tipy zo série Lego Duplo

Lego Duplo prináša niečo pre každého predškoláka. Má vaše dieťa záľubu v dopravných prostriedkoch každého druhu? Potom sú pre neho ako stvorené stavebnice Vláčik, Závodné auto, Letisko, Hasičská čln alebo Môj prvý autobus. Alebo sa radšej hrá so zvieratkami? Mohli by ste načrieť do nasledujúceho výberu: Moja prvá farma, Koníky, Lesopark alebo Výprava na ryby. Lego Duplo však ponúka aj množstvo špecificky zameraných stavebníc. Nájdete tu všetko na čo si spomeniete od cirkusu, cez piknik až po obchod či lekársku ordináciu.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnoťte článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *