Detská izba už nestačí? Takto býva študent

Deti rýchlo vyrastú nielen z topánok a oblečenia, ale časom prerastú aj svoju izbu. Hračiek rozhádzaných po koberci ubudlo, tak prečo je tak ťažké sa do izby zmestiť? Študentský život kladie na dispozície úplne iné nároky. Riešiť sa dajú ľahko. Stačia úložné priestory s nápadom.

Krásne študentské izby a čarovné detské izbičky hľadajte na Favi.sk. K ruke vám bude on-line katalóg nábytku a dekorácií i inšpirácie zo skutočných domácností. Ako bývajú slovenskí žiaci a študenti?

Pod posteľ

Vaše dieťatko sa už dávno nebojí strašidiel pod posteľou? Práve posteľ je najlepším – ale často neprávom prehliadaným – úložným priestorom. Hlavným dôvodom je obava zo zlej prístupnosti. Lenže úložný priestor pod posteľou sa dá riešiť i inak než boxmi a papierovými krabicami. S pomocou zásuviek budú všetky schované poklady pekne po ruke a výhovorky na neupratanú izbu málo platné. V praktických šuplíkoch sa totiž poriadok udržuje takmer sám.

Ta pravá zostava

Zvádzate večný boj s nedostatkom miesta? Vsaďte na istotu – na nábytkovú zostavu do detskej izby. Tieto nábytkové steny myslia na problémy s úložnými priestormi vopred. Každý centimeter sa ráta. Preto sa hodia prakticky riešené schody poschodovej postele. Poslúžia rovnako ako úložné boxy. Navyše interiér nerušia, ale príjemne dotvárajú.

Na vysokej nohe

Malý byt? Poschodové postele sú najúčinnejšou zbraňou v boji s malými priestormi. Ale zároveň sú nábytkom, z ktorého vaša ratolesť najrýchlejšie vyrastie. Avšak moderné poschodové postele už nie sú to, čo bývali. Horné lôžko nie je umiestnené priamo nad spodnú posteľ. Často býva horizontálne posunuté, alebo naopak stojí úplne mimo drevenej konštrukcie. Priestor pod ním potom ľahko pretvoríte v pekný študentský kútik.

Poschodie aj pre jedináčika

Detské nábytkové zostavy s poschodovou posteľou určite nepatria iba do izby, kde bývajú súrodenci. Druhú posteľ totiž vôbec kupovať nemusíte. Spí sa hore, miesto určené pre dolný matrac sa využije ako šatník alebo čítací kútik pre študenta. Toto riešenie sa hodí obzvlášť pre byty s výškou stropov vyššou než 3,5 metra. Pod poschodovou posteľou by sa malo dať voľne prechádzať. Pokiaľ toľko miesta nie je, dá sa priestor využiť práve ako skriňa, otvorený šatník alebo pracovný kút.

Ďalšie tipy, ako zariadiť praktickú študentskú izbu nájdete tu.

Fotografie: © Devoto, http://favi.cz/inspirace/album/1010-studentske-pokoje/10907

Ohodnoťte článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *