Herná izba vs. detská izba

Herná miestnosť pre deti je vážnou vecou. Je dôležitá pre ich intelektuálny, fyzický a emocionálny vývin a zdravie. Z našej perspektívy hra môže vyzerať ako zábava, ale hrou  deti vnímajú a pozorujú svet. Herná izba je dôležitá, lebo dá deťom miesto, kde sa môžu nerušene hrať bez toho, aby zasahovala s ostatnou časťou domu.

Prínosy hernej izby:

Koniec neúnavnej energie pred spaním

Jedným z najväčších prínosov hernej izby je, že deti sa v nej hrajú, zatiaľ čo detská izba slúži na spánok. Je to miesto, kde sa upokoja a pripravia sa na spánok. Ak herná izba a detská izba je rovnakou miestnosťou, duševné režimy detí môžu byť zmätené.

Miesto pre uloženie všetkého

Ak ste unavený z porozhadzovaných hračiek po celom dome, herná miestnosť je dobrým riešením aj v tomto prípade. Dáva vám priestor na to, aby ste hračky pokojne obišli, pretože ich nemáte pod nohami a nemusíte sa skláňať a zbierať ich. Všetko čo musíte urobiť, ak niekto príde na návštevu, je zavrieť dvere.

Deti sú ovplyvnené ich okolím

Deti sú prirodzení prieskumníci. Sú priťahované k veciam okolo nich. Ak trávia čas v miestnosti plnej vecí, ktoré neuľahčujú učenie, nebudú sa učiť. Môžete naplniť hernú izbu s množstvom hračiek, ktoré umožnia vašim deťom experimentovať a vyskúšať nové veci. Napríklad herná izba by mala mať vyhradenú časť kostýmom a obliekaniu, tabuľu pre kreslenie a ľahko dostupný regál plný kníh.

Herná izba v akomkoľvek dome

Herná miestnosti sú veľmi prínosné a čoraz viac rodičov sa rozhoduje pre ne. Mnoho rodičov s malým domom alebo bytom pretvorí spálňu ako herná izbu, druhú izbu venuje deťom pre spánok a obývačku premení na všetstrannú izbu, v ktorej aj spí.

Skriňa hernou izbou

Nie je problém ani, keď nemáte dostatok miesta v byte.  Ak máte dosť veľkú skriňu, môžete ju prerobiť na hernú izbu. Môžete v nej skladovať šaty, ale i hračky a možno aj vytvoriť intímne posedenie pre dieťa a jeho bábiky.

Autor: Valéria Osztatná Loomis, fotografia: © bigstockphoto

Ohodnoťte článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *