Šokujúca pravda o detských plastových hračkách

Pretože žijeme vo svete, kde je plast všade, je ľahké podľahnúť myšlienke, že plast je neškodný. A pretože nemôžete vidieť chemikálie, ktoré sa používajú na výrobu plastov, môže byť ťažké pochopiť, že sú veľmi zdraviu škodlivé.

Ako prichádza blížiaca sa dovolenka a každý obchod ponúka množstvo hračiek vyrobených z plastu a tiež zabalených do plastu, boli by sme radi, ak by ste pochopili, prečo jediným spôsobom, ako udržať zdravie vášho dieťaťa bez poškodenia, je povedať „nie“ hračkám vyrobeným z plastov. A nie je to iba o hračkách, ale taktiež výrobkoch, ktoré dieťa vkladá do úst, alebo používa na jedlo a pitie.

Zdravotné problémy, ktoré sú výsledkom expozície plastu, sú dobre zdokumentované. V roku 2008 boli vynesené rôzne zákony na používanie plastu vo výrobkoch pre deťoch ako aj iných zdraviu škodlivých zlúčenín, ale používanie plastu nebolo úplne zakázané. Bolo iba vydané rozhodnutie, že hračky a výrobky pre deti musia obsahovať štítok, ktorý udáva z čoho sú vyrobené, a v ktorej krajine majú svoj pôvod.

Tieto zákony sú ďalším krokom k správnemu smeru. Čo však tieto rozhodnutia znamenajú pre rodičov?

  • Skutočnosť, že existujú zákazy, by mala upozorniť rodičov na to, že ich deti sú vystavené zdravotnému nebezpečenstvu pri použití výrobkov vyrobených z plastu.
  • Stále existujú milióny spotrebiteľských výrobkov, ktoré obsahujú ftaláty, ktoré nie sú zakázané, nie sú označené a sú zdraviu veľmi škodlivé.
  • Vždy, keď sa vyhnete plastu, podporíte tým zdravie vášho dieťaťa.
  • Povedomie je prvým krokom k pochopeniu toho, aké nebezpečné sú tieto chemikálie pre každého, ale najmä pre deti.

Štúdia po štúdio ukazuje, že vinylové produkty (produkty vyrobené z PVC) postupne vydávajú do éteru nebezpečné prísady. Okrem toho – výroba a prípadná likvidácia vinylových hračiek je zásadne nebezpečná pre naše zdravie – pretože uvoľňuje dioxíny spôsobujúce rakovinu, ktorým sme všetci vystavení, pretože uvoľňovanie dioxínu zo životného cyklu vinylov sa vytvára v našich potravinách a v tele.

Medzi najbezpečnejšie plasty v hračkách patria tie, ktoré sú vyrobené z polyetylénových polymérov, polypropylénu a biologických materiálov.

PVC sa používa v niektorých obaloch pre detské hračky. Chemické prísady v PVC obale môžu migrovať na povrch výrobku. Našťastie už veľa firiem odstraňuje používanie PVC zo svojich obalov.

Autor: Valéria Osztatná Loomis, fotografia: © bigstockphoto

Ohodnoťte článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *