Môj prvý vláčik od Lego Duplo

Stavebnice sú a vždy boli súčasťou „povinnej“ hračkárskej výbavy každého dieťaťa. Zatiaľ čo v minulosti ich zvykli rodičia kupovať skôr chlapcom, dnes už ani toto nie je pravidlom. Množstvo populárnych značiek prináša stavebnice primárne určené dievčatám.

Vo všeobecnosti však môžeme väčšinu stavebníc považovať za „unisex“ hračky. Takouto hračkou je aj Môj prvý vláčik od populárneho výrobcu Lego, ktorý je vyrábaný v edícii Lego Duplo.

Kedy je vhodný čas na kúpu stavebnice Môj prvý vláčik?

Stavebnice Lego Duplo sú vo všeobecnosti určené deťom vo veku dvoch až piatich rokov. Takéto vekové rozmedzie uvádza výrobca i na vláčiku. Veľkosť kociek i ostatných doplnkov je prispôsobená rúčkam dvoj – trojročného dieťaťa. Už v tomto veku je väčšina detí schopných sa so stavebnicou, za asistencie dospelých alebo starších súrodencov, dosýta vyhrať. Hračka nie je zvlášť nebezpečná ani pre menšie deti. Neobsahuje malé časti, ktoré by mohli pri hre prehltnúť. Deti do dvoch rokov však poväčšine nemajú jemnú motoriku na takej úrovni, aby boli z kociek tejto veľkosti schopné niečo poskladať. Vláčik krúžiaci po koľajniciach ich ale určite zaujme.

Prednosti

Väčšina detí vo veku do päť rokov miluje vláčiky. Preto nám nedá nespomenúť ako jednu z prvých výhod tematické zameranie tejto hračky. Vláčik samostatne sa pohybujúci po koľajniciach je už takou idylickou tradíciou detstva. Ďalšou nespornou výhodou je všeobecný didaktický charakter, ktorý so sebou nesie každá stavebnica. Deti si pri budovaní a skladaní z kociek precvičujú jemnú motoriku, priestorovú predstavivosť i myslenie. Inak tomu nie je ani pri stavebnici Môj prvý vláčik. Dieťa má možnosť poskladať si rušeň s vagónom i koľajisko podľa svojich vlastných predstáv.

Ďalšou výhodou je kvalita spracovania stavebnice. Týmto aspektom je značka Lego vo všeobecnosti známa. Pri jej výrobkoch ide o kvalitný a na dotyk veľmi príjemný plast. Jednotlivé časti sú dostatočne pevné a ich zničenie je takmer nemožné. Už spomínanou výhodou je bezpečnosť. Hračka sama o sebe neobsahuje nijaké malé časti ani nebezpečný materiál.

Nedostatky

Hoci Legu sa len ťažko niečo vyčíta, zopár nevýhod tejto hračky sme predsa len našli. Prvou je nedostatok koľajníc, ktoré sú dodávané v základnom balení vláčika. Je z nich možné postaviť len malú kruhovú dráhu. Ak budete chcieť koľajisko rozšíriť a doplniť výhybky alebo mosty, budete musieť zainvestovať do ďalšej, doplnkovej sady. Ďalším, malým nedostatkom je to, že stavebnica je predávaná bez bateriek. Viete si predstaviť to sklamanie na detskej tvári, ak práve doma jedny rezervné nemáte?

Fotografia: © LEGO Group, LEGO® a LEGO® logo sú ochrannými známkami spoločnosti LEGO Group.

Ohodnoťte článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *