Užitočné tipy, ako ušetriť na nákupe hračiek

Malé dieťa sa hrá s papierovým lietadlom

Hra je pre dieťa jedna z najdôležitejších činností. Je to spôsob učenia, rozvoja, ale aj komunikácie a sebavyjadrenia. Prostredníctvom výberu hračiek priamo ovplyvňujeme svet detí a ich ďalšie napredovanie. Hračky sú v rámci starostlivosti o dieťa minimálne tak dôležité ako oblečenie či plienky. Ich ceny sa však šplhajú do výšky desiatok až stoviek eur a nejeden rodič sa zamýšľa, ako nakúpiť a ušetriť. Máme pre vás niekoľko užitočných tipov.

Nepreháňajte to s množstvom

Moderní rodičia sú generáciou materiálnej doby. Trpia preto utkvelou predstavou, že ich deti potrebujú veľa hračiek. Opak je však pravdou. Oveľa dôležitejšia ako kvantita je kvalita. Dieťa nepotrebuje hŕby zbytočnosti, ktoré sa mu budú povaľovať po izbe. Potrebuje niekoľko kvalitných hračiek, s ktorými sa bude nielen baviť, ale aj učiť, relaxovať a zažívať úspech. Vyberajte hračky pre deti vzhľadom na ich potreby, nie podľa toho, čo majú doma vaši známi a susedia.          

Kupujte z druhej ruky

V prvom rade zabudnite na lacné alternatívy, ktoré ponúkajú niektoré obchody. Dizajnovo i funkčne bývajú často lákavé, no nízka kvalita môže byť pre dieťa veľmi nebezpečná. Oveľa lepšou alternatívou sú kvalitné hračky z druhej ruky. Internetová inzercia detských vecí je plná ponúk tohto druhu. Mamičky sa zbavujú veľmi zachovalých hračiek, s ktorými sa už ich deti nehrajú alebo ani nikdy nehrali. Značkový, kvalitný tovar tu dostanete za zlomok jeho pôvodnej ceny. Pri hľadaní sa zamerajte na bazáre primárne špecializované na detský tovar. Jedným z najobľúbenejších medzi slovenskými rodičmi je BabyBazar.sk. Okrem množstva hračiek v ňom nájdete všetko, čo v rámci starostlivosti o dieťa potrebujete.

Nechajte hračky medzi deťmi kolovať

Podporte obeh hračiek. Vyberte hračky, s ktorými sa už vaše dieťa nehrá a ponúknite ich na predaj. Výborným miestom môže byť už spomínaný internetový bazár alebo skupiny mamičiek, ktoré za týmto účelom vznikajú na sociálnych sieťach. Za peniaze, ktoré utŕžite, môžete svojmu dieťaťu nakúpiť ďalšie hračky, ktoré budú zodpovedať jeho aktuálnym potrebám. Okrem toho môžete hračky darovať alebo vymieňať. Hlavné je nenechať ich odložené vo vreci alebo hodené niekde  v kúte. Ak by to tak urobili všetky mamičky, nikdy by sa nikto k lacnejším hračkám nedostal.

Zorganizujte si nákupy v rámci rodiny

Kto povedal, že všetky hračky musíte kúpiť svojmu dieťaťu vy? Iste máte starých rodičov, tety, ujov, sesternice a množstvo známych, ktorí by mu chceli pri rôznych príležitostiach urobiť radosť.  Rodičia sú tí, ktorí by sa mali postarať, aby im to vyšlo. Hovorte svojej rodine, čo sa vášmu dieťaťu práve páči, čo chce alebo potrebuje. Nákupy darčekov si pred narodeninami alebo Vianocami zorganizujte. Okrem toho, že si list pre Ježiška rozdelíte, vaša rodina bude iste spokojná, ak nebude musieť behať po hračkárstvach a hľadať ideálny darček. Na väčšie položky, ako sú trojkolky, bicykle, odrážadlá alebo hračky do záhrady sa môžete pokojne poskladať.

Využívajte zľavy

Kvalitné hračky sa dajú pri rôznych príležitostiach kúpiť za skutočne skvelé ceny. Nepremeškajte ich. Sledujte akcie, výpredaje a zľavy a hľadajte to svoje. Výborným spôsobom je využívanie rôznych zľavových kupónov dostupných na internete. Vo všeobecnosti sú internetové nákupy lacnejšie. Ak predsa len uprednostňujete kamenné predajne, vybavte si v každej zľavovú kartičku. Z pôvodnej ceny s ňou neraz ušetríte i 15-20%. Nezbohatnete, ale poteší.

Vyrábajte si hračky doma

Handmade hračky majú svoje čaro a vlastného ducha. Na webe nájdete nekonečné množstvo nápadov na hračky z kartónových škatúľ, plastových fliaš, papiera či dokonca z dreva. Šikovné mamičky iste zvládnu i šitie alebo háčkovanie obľúbených plyšákov alebo bábik. Tvorivosti sa medze nekladú a náklady sa blížia k nule.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnoťte článok
[Spolu: 2 Priemer: 3]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *