Bunchems: kreatívna stavebnica

Hrali ste sa ako dieťa na lúkach alebo vo vidieckej ovocnej záhrade starých rodičov? Ak áno, tak si iste pamätáte na malé guľaté bodliačiky. Boli pichľavé a zachytávali sa na oblečení, ale dali sa z nich stavať skvelé veci. Výborne sa totiž spájali. Na podobnom princípe funguje aj nová kreatívna stavebnica, ktorá v posledných mesiacoch zaplavila trh s hračkami. Bunchems.

Pre tých, ktorí nepoznajú Bunchems

Bunchems sú malé pestrofarebné guľôčky s mäkkými, zahnutými miniostňami. Vďaka svojmu špeciálnemu tvaru sa ľahko spájajú a držia pri sebe. Sú preto ideálne na kreatívne tvorenie a stavanie. Súčasťou klasickej sady je 370 takýchto guľôčiek a viac ako 30 doplnkov na skladanie. Kreatívne možnosti tejto skladačky sú nekonečne široké. Zložiť sa dajú postavičky, zvieratká, dopravné prostriedky, všetko, čo vás len napadne. S doplnkami môžete pridať svojim výtvorom ruky, ústa, svetlá, či dokonca slnečné okuliare.

Pre koho je kreatívna stavebnica vhodná?

Môžeme povedať, že takmer pre každého. Nekonečné množstvo zábavy s ňou zažijú deti i dospelí. Stavebnicu Bunchems však neodporúčame kupovať deťom do troch rokov. Okrem toho, že pre menšie deti je jej skladanie veľmi náročné, obsahuje množstvo nebezpečných, malých častí. Výrobca dokonca uvádza spodnú hranicu štyri roky.

Prečo vybrať pre svoje dieťa stavebnicu Bunchems

Ak uvažujete nad kúpou stavebnice, Bunchems vám môžeme iba odporučiť. Okrem spomínaných nekonečných možností hry a kreatívnej tvorby plnej zábavy nemožno tejto hračke uprieť ani didaktický charakter. Skladanie Bunchems rozvíja detskú tvorivosť, predstavivosť, jemnú motoriku a zručnosť. Deti sa môžu učiť skladať podľa predlohy alebo môžu budovať vlastné kreatívne výtvory. Možnosti sú naozaj nekonečné.

Nevýhody stavebnice Bunchems

Ako sme už spomínali vyššie, stavebnica je kvôli množstvu malých častí vhodná výlučne pre väčšie deti. Ďalšou nevýhodou je, že skladanie si vyžaduje istú zručnosť a malé detské prstíky môže poriadne potrápiť. V spolupráci s rodičmi to však určite zvládne každé dieťa. Drobnou nevýhodou je, že guľôčky nedržia spolu tak pevne ako sme na to zvyknutí pri bodliačikoch v prírode. Potrebné je ich správne otočiť a pritlačiť. Zábavu pri skladaní to však určite nepokazí.

Fotografia: © Bunchems!

Ohodnoťte článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *