Trojkolka Baby mix očarí každé dieťatko

Trojkolky Baby Mix

Dopravné prostriedky sú atraktívne pre deti akéhokoľvek veku. Okrem toho, že im poskytujú radosť z pohybu a novú perspektívu vnímania sveta, sú aj výborným prostriedkom psychomotorického rozvoja. Podporujú najmä rozvoj hrubej motoriky, koordinácie a zmyslu pre rovnováhu.

Už polročné dieťa sa môže vydať na prechádzku inak ako v pohodlí kočíka. Takúto možnosť mu ponúkne trojkolka s vodiacou tyčou. Ak tiež uvažujete o jej kúpe, prinášame vám recenziu jednej z obľúbených značiek, trojkolky Baby mix. Medzi rodičmi si našla svojich priaznivcov najmä pre jedinečnú kombináciu kvality a príjemnej ceny.

Kedy je vhodný čas na kúpu trojkolky Baby mix

Výrobca je v tomto smere zvlášť opatrný, keď uvádza, že trojkolka je vhodná pre deti od 3 do 5 rokov. Dieťaťu, ktoré už samo stabilne sedí však nehrozí v trojkolke nijaké nebezpečenstvo. Proti pádu je chránené bezpečnostným pásom a obručou. Zvlášť opatrní rodičia môžu zvoliť model s troj- alebo päť- bodovým bezpečnostným pásom. Dieťa si bude prechod z kočíka do trojkolky iste pochvaľovať.

Prednosti

Veľkou výhodou je kovová konštrukcia trojkolky, ktorá okrem odolnosti predpovedá možnosť jej ďalšieho využitia. Môžete si tak byť istí, že trojkolku nekupujete na jednu sezónu. Po odňatí striešky, obruče a vodiacej tyče je z nej trojkolka, na ktorej môže väčšie dieťa samostatne jazdiť.

S pevnou konštrukciou súvisí aj vysoká nosnosť trojkolky. Je použiteľná až do 25 kg.

Bezpečnosť je nezanedbateľným benefitom. V prípade trojkolky Baby mix sa o bezpečie vášho dieťaťa stará obruč a bezpečnostný pás, ktorý si môžete zvoliť podľa modelu. V ponuke sú jedno-, troj- aj päť- bodové pásy. Už samotná obruč však zaručí, že dieťa nespadne, nemá kam.

Výškovo nastaviteľná vodiaca tyč umožňuje veľmi pohodlné otáčanie predných riadidiel rodičom. Trojkolku tak môže ovládať dieťa aj rodič. Pohodlie dieťaťa je zabezpečené polstrovaným sedadlom a pri niektorých modeloch aj opierkou hlavy. Strieška zas ochráni malého cyklistu pred slnečnými lúčmi.

Prednosťou sú aj kolieska z tvrdeného plastu. Defekt vám teda za žiadnych okolností nehrozí. Budete jazdiť, až kým ich nezoderiete.

Sedadlo je možné upevniť v dvoch polohách, čo tiež zabezpečuje vysokú variabilitu trojkolky vzhľadom na vek dieťaťa.

Nedostatky

Pri väčšine modelov je zásadným nedostatkom málo úložného priestoru. Súčasťou trojkolky je len malý košík na hračku pre dieťa, ale nijaká taška na mobil, kľúče a iné drobnosti.

Ak chcete zmeniť polohu sedadla, bez náradia sa nezaobídete. Sedadlo je totiž upevnené na dvoch šrauboch, ktoré budete musieť preložiť do iných otvorov.

Pedále umiestnené na prednom koliesku predpokladajú väčšiu silu zo strany dieťaťa na šliapanie ako trojkolky s prevodovkou.

Fotografie: © Baby Mix

Ohodnoťte článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *